Padovanokite matymo ir girdėjimo džiaugsmą!
Pirkti dovanų kortelę dar nebuvo taip paprasta — greita, paprasta ir prasminga!
Kontaktiniai lęšiai – viena dažniausių regėjimo korekcijos priemonių, kurią renkasi tiek vaikai, tiek suaugusieji. Lyginant su akiniais, kontaktiniai lęšiai užtikrina platesnį matymo lauką ir geresnį periferinį matymą, užtikrina judėjimo laisvę (nedūžta, nerasoja), yra saugūs, patogūs ir nepastebimi aplinkiniams. Garsiausių gamintojų kokybiški kontaktiniai lęšiai už ypač gerą kainą.
Prieš įsigyjant kontaktinius lęšius rekomenduojama apsilankyti pas akių priežiūros specialistą, nes akinių ir kontaktinių lęšių receptai skiriasi. Kodėl? Pirmiausiai, kontaktiniai lęšiai dedami tiesiai ant ragenos, o akiniai– toliau, todėl dažnai akinių ir kontaktinių lęšių stiprumas skiriasi. Taip pat parenkant kontaktinius lęšius svarbu įvertinti ir kitus parametrus: bazinę kreivę, diametrą ir kt.
Nėra nustatyta amžiaus riba, kuri neleistų nešioti kontaktinių lęšių – juos gali nešioti ir vaikai, ir vyresnio amžiaus žmonės. Svarbu išmokti, kaip teisingai įsidėti / išsiimti kontaktinius lęšius, juos prižiūrėti bei laikytis akių priežiūros specialisto rekomenduojamos kontaktinių lęšių nešiojimo trukmės.
Pagal nešiojimo trukmę kontaktiniai lęšiai yra skirstomi į vienadienius ir prailginto (dvisavaitinius / mėnesinius) kontaktinius lęšius. Svarbu laikytis gamintojo rekomenduojamos nešiojimo trukmės ir nepernešioti kontaktinių lęšių.
Nors kai kurių kontaktinių lęšių gamintojai nurodo, kad miegoti galima, mes to daryti nerekomenduojame. Miegojimas su kontaktiniais lęšiais padidina akių infekcijų riziką, be to, miegant kontaktiniai lęšiai mažina deguonies ir drėgmės kiekį akyse.
Kadangi vandenyje pilna mikroorganizmų, kurie gali sukelti staigią infekciją, todėl vandens pramogoms rinkitės tik vienadienius kontaktinius lęšius, kuriuos nedelsiant išsiimkite iš karto po maudynių.
©Optikos pasaulis, visos teisės saugomos.